PIT 37 druk

Tagi

PIT 2016 do kiedy podatek

rozliczenie PIT 2016 a płatność podatku

PITy 2016 program do rozliczania

pit 37 wzór

formularz pit 37

 PIT 37 pdf

 

druk pit 37

PITY 2017: PIT 37 - DO KIEDY TRZEBA ZAPŁACIĆ?

 

W większości przypadków podatnik odprowadza podatek dochodowy od osób fizycznych w formie comiesięcznych lub cokwartalnych zaliczek. Następnie, podczas wypełniania PITY 2017, oblicza wysokość zobowiązania podatkowego, porównując kwotę opłaconych zaliczek do faktycznej wysokości należnego podatku, który powinien zapłacić od osiągniętych dochodów. Jeżeli odprowadzone zaliczki nie pokrywają w całości zobowiązania względem organu skarbowego, powstaje tzw. niedopłata, którą podatnik ma obowiązek uregulować.

 

Ostateczny termin opłacenia podatku dochodowego, wynikającego z rocznej deklaracji podatkowej, upływa w dniu, w którym podatnik powinien złożyć rozliczenie PITY 2017 w urzędzie skarbowym. W przypadku formularzy PIT-16A i PIT-28 jest to 31 stycznia 2018, natomiast formularze PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38 oraz PIT-39 należy dostarczyć do urzędu do 30 kwietnia 2018.

 

Rozliczenie się z fiskusem przed terminem nie nakłada na podatnika obowiązku wcześniejszego uregulowania zobowiązania podatkowego. Oznacza to, że możemy złożyć roczną deklarację podatkową np. w lutym, a podatek opłacić dopiero w kwietniu. Przestrzeganie wskazanych powyżej terminów jest jednak istotne, gdyż w przypadku ich przekroczenia naliczone zostaną odsetki za zwłokę, których wysokość wynosi 14% rocznie.

 

Jeżeli nie odprowadzaliśmy zaliczek na podatek dochodowy, będziemy musieli cały podatek opłacić po zakończeniu roku podatkowego. Z taką sytuacją mamy do czynienia np. w przypadku dochodów o charakterze kapitałowym. Podatek trzeba wpłacić na konto urzędu skarbowego przestrzegając terminów, które zostały podane powyżej.

 

W celu poprawnego obliczenia wysokości należnego podatku oraz zobowiązania podatkowego, warto wypełnić deklarację roczną w PITY 2017 program. Dzięki tej darmowej aplikacji komputerowej wypełnimy rozliczenie szybko i bezstresowo, a dodatkowo będziemy mieć pewność, że nie popełniliśmy błędów, które mogłyby skutkować koniecznością złożenia korekty zeznania.

 

Koniecznie należy śledzić treści w serwisie PIT 37 wzór, aby być zawsze na bieżąco ze zmianami w prawie podatkowym.

 

PIT 37 formularz

 

 Formularz PIT-37 

 

Program do pobrania (PIT 37 PDF). Kliknij poniżej.

 

pit 37 druk

 

pit-37 formularz


Obserwuj nas na Google Plus:
 

Polub nas na Facebooku:

PIT 37 druk

Obserwuj nas na Twitterze:

Druki pit 37