PIT 37 druk

Tagi

ulga odsetkowa w PIT-37

zeznanie PIT 2016 jak odliczyć ulgę odsetkową

pit 2016 program do wypełniania druków

druk pit 37

pit-37 druk

druki pit 37

formularz pit 37

pity 2016

pit 37

pit 37 pdf

 PIT 37 pdf

 

druk pit 37

Kto ma obowiązek złożyć załącznik PIT-2K?

 

Podatnicy wypełniający zeznanie PITY 2017 mogą skorzystać z ulgi odsetkowej tylko na podstawie praw nabytych. Oznacza to, że odliczenie może zostać dokonane tylko przez osoby, które nabyły prawo do ulgi zanim została ona usunięta z katalogu obowiązujących ulg podatkowych.

 

W ramach ulgi odsetkowej możliwe jest umniejszenie podstawy, od której naliczany jest podatek dochodowy od osób fizycznych, o opłacone odsetki od kredytu lub pożyczki zaciągniętej w latach 2002-2006 w celu zaspokojenia potrzeb mieszkaniowych lub od kredytu refinansowego zaciągniętego w celu spłaty kredytu/pożyczki mieszkaniowej.

 

Podatnik korzystający z ulgi odsetkowej powinien, poza głównym formularzem podatkowym (PIT-28, PIT-36 lub PIT-37), złożyć w urzędzie skarbowym także załącznik PIT-2K lub PIT/D. PIT-2K, będący oświadczeniem o wysokości wydatków związanych z inwestycją służącą zaspokojeniu potrzeb mieszkaniowych, trzeba wypełnić tylko wtedy, gdy ulga odsetkowa jest odliczana po raz pierwszy. W formularzu tym podatnik powinien wskazać:

 

  • rodzaj inwestycji,
  • łączną kwotę poniesionych wydatków,
  • rok rozpoczęcia inwestycji,
  • rok zakończenia inwestycji,
  • rok udzielenia kredytu lub pożyczki na cele mieszkaniowe,
  • wysokość udzielonego kredytu lub pożyczki.

 

We wszystkich kolejnych latach do rozliczenia rocznego trzeba załączać druk PIT/D, stanowiący informację o odliczeniu wydatków mieszkaniowych w danym roku podatkowym.

 

Zarówno załącznik PIT-2K, jak i PIT/D można wypełnić w pit 2017 program - pit 37 pdf (interaktywny druk - do pobrania za darmo na naszej stronie). Jest to aplikacja komputerowa, którą można pobrać z Internetu zupełnie za darmo. Zaletą rozliczania się z fiskusem przy pomocy programu, jest możliwość szybkiego i bezproblemowego wypełnienia wszystkich niezbędnych formularzy podatkowych i załączników. Ponadto, program umożliwia wysłanie gotowej deklaracji za pośrednictwem sieci internetowej, dzięki czemu można dostarczyć zeznanie roczne do właściwego urzędu skarbowego bez konieczności wychodzenia z domu.

 

PIT 37 PDF - zapraszamy do regularnych odwiedzin. DRUK pit 37 nie będzie już straszny do wypełnienia. PITY 2017 w pigułce! Polecamy!

 

 

PIT 37 formularz

 

 Formularz PIT-37 

 

Program do pobrania (PIT 37 PDF). Kliknij poniżej.

 

pit 37 druk

 

pit-37 formularz


Obserwuj nas na Google Plus:
 

Polub nas na Facebooku:

PIT 37 druk

Obserwuj nas na Twitterze:

Druki pit 37