PIT 37 druk

Tagi

zeznanie PIT 2016 kiedy zwrot podatku

rodzina wielodzietna pit za 2016

PIT 2016 program do rozliczeń

 PIT 37 pdf

 

druk pit 37

Rodziny wielodzietne mogą liczyć na szybszy zwrot podatku

 

Wypełnianie rocznej deklaracji podatkowej ma na celu obliczenie wysokości zobowiązania podatkowego względem organów skarbowych. Często zdarza się, że zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych, które zostały odprowadzone w trakcie roku podatkowego, przewyższają kwotę podatku, jaki podatnik powinien odprowadzić na konto urzędu skarbowego. Jeżeli podatnik nie posiada nieuregulowanych zobowiązań podatkowych lub nieopłaconych mandatów, urząd jest zobowiązany do zwrotu nadpłaconej kwoty. Zgodnie z obowiązującymi przepisami podatkowymi fiskus powinien dokonać zwrotu w ciągu 90 dni od momentu, w którym podatnik złoży poprawnie wypełnione zeznanie PIT 2017.

W związku z wejściem w życie ustawy o Karcie Dużej Rodziny (obowiązuje ona od 1 stycznia 2018 r.), podatnicy posiadający troje lub więcej dzieci będą mogli liczyć na szybszy zwrot podatku. Zgodnie z ustawą osoby, które odliczą w pit za 2017 r. ulgę prorodzinną na min. troje dzieci, otrzymają zwrot nadpłaconej kwoty w ciągu 30 dni, a nie w ciągu 3 miesięcy.

Szybszy zwrot podatku jest wypłacany tylko i wyłącznie na rachunek bankowy podatnika, nie ma możliwości odebrania nadpłaty w kasie urzędu lub otrzymania jej w formie przekazu pocztowego. Dlatego osoby, które nie podały w zgłoszeniu informacyjnym numeru rachunku bankowego, powinny złożyć urzędzie właściwym dla miejsca zamieszkania formularz ZAP-3 (zgłoszenie aktualizacyjne osoby fizycznej będącej podatnikiem).

Ostatnim istotnym warunkiem, jaki trzeba spełnić, aby otrzymać zwrot podatku w ciągu miesiąca, jest rozliczenie się z fiskusem przez Internet. Elektroniczne zeznanie podatkowe można wypełnić w PIT 2017 program. Podatnicy, którzy złożą deklarację z 2017 r. na papierowym druku, muszą liczyć się z tym, że oczekiwanie na zwrot podatku może trwać nawet 3 miesiące.

 

PIT 37 formularz

 

 Formularz PIT-37 

 

Program do pobrania (PIT 37 PDF). Kliknij poniżej.

 

pit 37 druk

 

pit-37 formularz


Obserwuj nas na Google Plus:
 

Polub nas na Facebooku:

PIT 37 druk

Obserwuj nas na Twitterze:

Druki pit 37