PIT 37 druk

Tagi

rozliczenie przez program do pitów 2016

PIT-37 przez internet

PIT-37 druk interaktywny

PIT 2016 program do wypełniania

jak złożyć e-deklaracje 2016

 PIT 37 pdf

 

druk pit 37

Dlaczego warto wypełnić zeznanie roczne w programie do pitów?

 

                Program do pitów 2017 jest darmową aplikacją komputerową, w której podatnicy mogą wypełnić i wysłać w formie e-deklaracji wszystkie najpopularniejsze formularze podatkowe:

 • PIT-16A – karta podatkowa,
 • PIT-28 – ryczałt od przychodów ewidencjonowanych,
 • PIT-36 – podatek progresywny,
 • PIT-36L – podatek liniowy,
 • PIT-37 – podatek progresywny,
 • PIT-38 – podatek od dochodów kapitałowych,
 • PIT-39 – podatek od dochodów z odpłatnego zbycia nieruchomości i innych praw majątkowych.

Poza wymienionymi formularzami, w programie można wygenerować także wszystkie niezbędne załączniki:

 • PIT/B – informacja o wysokości dochodu (straty) z działalności gospodarczej o charakterze pozarolniczym,
 • PIT/D – informacja o odliczeniu wydatków mieszkaniowych w roku podatkowym (m.in. ulga odsetkowa),
 • PIT-2K – oświadczenie o wysokości wydatków związanych z inwestycją służącą zaspokojeniu potrzeb mieszkaniowych (ulga odsetkowa),
 • PIT/M – informacja o dochodach uzyskanych przez niepełnoletnie dziecko, podlegających łącznemu opodatkowaniu wraz z dochodami rodzica,
 • PIT/O – informacja o odliczeniach od dochodu (przychodu) i od podatku w roku podatkowym (ulga internetowa, prorodzinna, rehabilitacyjna, abolicyjna, na IKZE, na nowe technologie, na uczniów, na pomoc domową, darowizny na cele kultu religijnego, pożytku publicznego, na działalność charytatywno-opiekuńczą kościoła, na krew),
 • PIT/UZ – część uzupełniająca do zeznania podatkowego PIT-36 i PIT-37 druk (niewykorzystana ulga prorodzinna),
 • PIT-Z – informacja o wysokości dochodu (straty) z pozarolniczej działalności gospodarczej, prowadzonej przez podatników korzystających z kredytu podatkowego,
 • PIT/ZG – informacja o wysokości dochodów z zagranicy i zapłaconym podatku w roku podatkowym.

Wypełnianie rocznej deklaracji podatkowej w programie do pitów ma bardzo dużo zalet. Wbrew przekonaniu wielu podatników, uzupełnianie formularzy PIT na komputerze zajmuje zdecydowanie mniej czasu, niż rozliczanie uzyskanych przychodów na papierowym druku podatkowym. Czas, jaki trzeba poświęcić na rozliczenie się z fiskusem, zostaje ograniczony do minimum dzięki temu, że większość obliczeń program wykonuje samodzielnie, na podstawie danych podanych przez podatnika. Ponieważ podatnik nie musi sam obliczać wysokości zobowiązania podatkowego, w znacznym stopniu zostaje również wyeliminowane ryzyko popełnienia błędów obliczeniowych, co pozwala na uniknięcie konieczności składania korekty.

W związku z tym, że wysłanie e-deklaracji przy pomocy PIT 2017 program nie wymaga wychodzenia z domu, rozliczenie przez Internet jest nie tylko mniej czasochłonne, ale również mniej kapitałochłonne. Podatnik nie musi wydawać pieniędzy na dojazd do urzędu skarbowego lub na wysłanie wypełnionych formularzy za pośrednictwem poczty. Nie da się ukryć, że wygoda, jaką daje możliwość wypełnienia wszystkich niezbędnych druków przy pomocy komputera sprawia, że deklarację podatkową w formie elektronicznej składa coraz większa grupa podatników.

Program do wypełniania rocznych deklaracji podatkowych jest bardzo popularny, ponieważ można w nim wygenerować e-deklaracje 2017 na dwa sposoby:

 • korzystając z interaktywnego formularza PIT,
 • korzystając z kreatora zeznania podatkowego.

Interaktywny formularz zawiera wbudowane formuły obliczeniowe, co sprawia, że prawie wszystkie obliczenia są wykonywane automatycznie. Dzięki temu, że wszystkie pola obligatoryjne są zaznaczone, podatnik wie, jakie rubryki musi wypełnić. Uzupełnienie formularza ułatwiają też podpowiedzi, które są wyświetlone po najechaniu kursorem myszki na poszczególne pola.

Możliwość uzupełnienia zeznania przy pomocy kreatora z pewnością spodoba się osobom, które rozliczają się z fiskusem po raz pierwszy lub miały dotychczas problemy z poprawnym obliczeniem wysokości zobowiązania podatkowego. Wypełnianie deklaracji w kreatorze polega na udzielaniu odpowiedzi na pytania wyświetlane na ekranie komputera. Na podstawie uzyskanych odpowiedzi program samodzielnie wykona wszystkie obliczenia i poprawnie wypełni odpowiednie formularze i załączniki.

 

PIT 37 formularz

 

 Formularz PIT-37 

 

Program do pobrania (PIT 37 PDF). Kliknij poniżej.

 

pit 37 druk

 

pit-37 formularz


Obserwuj nas na Google Plus:
 

Polub nas na Facebooku:

PIT 37 druk

Obserwuj nas na Twitterze:

Druki pit 37