PIT 37 druk

Tagi

jak wypełnić zerowy PIT 2016

zerowe zeznanie pit 2016

najlepszy program PIT za 2016

pit 37 pdf

pity 2016

pit 37 druk

druk pit 37

pit 37

pit-37 druk

formularz pit 37

 PIT 37 pdf

 

druk pit 37

Zerowe zeznanie PIT 2017

 

                Zeznaniem zerowym nazywana jest deklaracja, w której podatnik nie wykazuje żadnego przychodu. W większości przypadków osoby, które nie osiągnęły przychodów podlegających opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych, nie muszą składać deklaracji rocznej, zdarza się jednak, że wypełnienie zerowego PITu jest niezbędne. Przyjrzyjmy się w jakich sytuacjach dostarczenie do urzędu zerowego rozliczenia może okazać się konieczne.

 

                Zgodnie z obowiązującymi przepisami podatkowymi, zerowy formularz PITY 2017 muszą złożyć przedsiębiorcy, którzy w trakcie 2017 r.:

 

  • nie uzyskali żadnych przychodów,
  • zawiesili prowadzenie działalności gospodarczej.

 

Jeżeli likwidacja przedsiębiorstwa miała miejsce przed rozpoczęciem 2017 r., wypełnianie zerowego formularza podatkowego nie jest konieczne.

 

                Osoby, które z jakiegoś powodu, potrzebują dokument potwierdzający, że w 2017 r. nie uzyskały żadnych dochodów, wraz z wnioskiem o wydanie zaświadczenia powinny złożyć zerowe zeznanie pity 2017. Po sprawdzeniu, czy podatnik faktycznie nie osiągnął dochodu, urząd skarbowy wyda odpowiednią dokumentację.

 

                Podczas omawiania deklaracji zerowych, warto także wspomnieć o kwocie wolnej od podatku. Jak powszechnie wiadomo, osoby opłacające podatek dochodowy na zasadach ogólnych, mogą uwzględnić w rozliczeniu kwotę, która jest zwolniona z opodatkowania. Obecnie wysokość dochodu, od którego nie trzeba odprowadzać podatku dochodowego wynosi 3 091 zł rocznie. Oznacza to, że podatnicy, których roczny dochód nie przekroczył tej kwoty, nie muszą opłacać podatku. Trzeba jednak pamiętać, że nie jest to równoznaczne z koniecznością złożenia zerowego pitu lub zwolnieniem z obowiązku złożenia deklaracji rocznej. W związku z tym, że od dochodów opodatkowanych wg skali są pobierane zaliczki na podatek dochodowy, mimo zwolnienia, podatek zostaje odprowadzony w trakcie roku. Żeby otrzymać zwrot, podatnik powinien złożyć w urzędzie zeznanie podatkowe. Do jego wypełnienia może wykorzystać program PIT za 2017 - pit 37 pdf. Aplikacja interaktywna jest do pobrania na naszej stronie, całkowicie za darmo.

 

 

Więcej informacji dotyczących rozliczeń podatkowych znajdziecie w serwisie PIT 37 PDF. Zapraszamy do czytania!

 

PIT 37 formularz

 

 Formularz PIT-37 

 

Program do pobrania (PIT 37 PDF). Kliknij poniżej.

 

pit 37 druk

 

pit-37 formularz


Obserwuj nas na Google Plus:
 

Polub nas na Facebooku:

PIT 37 druk

Obserwuj nas na Twitterze:

Druki pit 37